Student Life Week a Milestone Intézetben

A Shopping Week során diákjaink nem csak leendő tanóráik közt tudtak ‘vásárolgatni’, de belekóstolhattak különböző Klubjainkba és Diákközösségeinkbe. A diákok által vezetett szervezetek egy színes, 12 eseményből álló programlistát raktak össze a hétre, melyek között egy tudományos tévhitekről szóló Kahoot Quiz, egy Open Business Session, egy evőző-klubbos edzés és piknik, a magyar ENSZ Ifjúsági Küldött előadása, egy Show Debate, és egy kerti mozi-est is szerepelt. Ezt az emlékezetes hetet a Vitorlás Klub által szervezett balatonfüredi Vitorlás-nap zárta.

History Society:

A klub alelnöke, D. Kovács Eszter egy rövid bemutatót tartott az esszé-felkészítő óráiról azoknak a diákoknak, akiket szeretnének magas presztízsű esszéíró versenyeken részt venni, mint a Cambridge Robson History Díj és az Oxford The Julia Wood Díj.

Innovation Society:

Leendő innovátorainknak nem csak arra volt lehetősége, hogy ötleteiket kipróbálják és megosszák egymással az Innovation Society Open Business Session-je során, de fejleszthették csapatmunka-készségeiket és kreativitásukat a hírhedt ‘marshmallow challenge’-en keresztül.

MUN Society:

Több, mint 40 diáknak volt lehetősége megismerni Rácz Zsófiát, az ENSZ Magyarországi Ifjúsági Küldöttjét, egy érdekes előadást során, melyet a MUN Society servezett. Zsófia előadást a Milestone Student Life facebook oldalon megtekintheted.

Jewish Club:

A Milestone legfiatalabb klubja, a Jewish Club, kóser forrócsoki kíséretében nézte meg a ‘When the Smoke Clears’ című, izraeli katonákról szóló filmet.

Rowing Club:

15 új evezős tette próbára képességeit a napsütötte Dunán, amit egy Margit-szigeti piknik követett.

NatSci Society:

A természettudományok iránt érdeklődő diákok részt vehettek egy Kahoot Quiz-ben, mely fényt vetett gyakori tudományos tévhitekre. Ezután Dr. Horváth Klára kollégánk tartott előadást az alvásról szóló kutatásáról.

Debating Society:

Ki gondolta volna, hogy egy kapitalizmusról és demokráciáról szóló vita több, mint 70 fős nézőközönséget gyűjt össze? A Debating Society régi és tapasztalt tagjai – Rogers Márk, Felföldi Dániel, Örkény Bence és Szőllősi Bálint – megmutatták vitakészségüket, majd egy érvelés-fejlesztő workshopot tartottak. A vitát a Milestone Student Life facebook oldalon megtekintheted!

NatSci és History Society:

Ellentmond-e a vallás a tudománynak? Hogyan hihet valaki a Bibliában és az evolúcióban egyszerre? A History és a Natural Sciences Society meghívott vendégei – Pollák Ariel, rabbi és Endresz Gábor, evolúció-kutató biológus – ezekről témákról folytattak beszélgetést az esemény során.

Finance Club:

Öregdiákunk, Somfai Fábián, a Finance Club alapítója és elnöke, bemutatta az érdeklődő diákjainkak a klub működését és befektetési filozófiáját, valamint a befektetés alapjait.

Arts Society:

Az Arts Soc. által szervezett filmvetítés a Ponyvaregény című filmmel, limonádéval és pogácsával a tökéletes szombat esti program volt a Milestone hátsókertjében.

Sailing Club:

Lehetne jobb véget kívánni egy ilyen eseménydús hétnek, mint egy balatoni vitorlázás? Tapasztalt vitorlázók és kezdő diákok egyaránt kipróbálhatták a vitorlázást, amit úszás, napozás és pizza-ebéd követett.

Milestone Hírek

2020. August 15.

Legfrissebb hírek és cikkek Intézetükről, diákjainkról, tantestületükről, alumnikról és barátainkról. Híroldalunkon olyan érdekes anyagokat, riportokat, publicisztikákat, kommentárokat és tanulmányokat ajánlunk olvasóink figyelmébe, amelyek tükrözik közösségünk sokszínűségét. Ha tagja vagy közösségünknek és szeretnéd hallatni a hangod, vedd fel velünk a kapcsolatot: press@msinst.org

Tanulmányok és diákélet

Általános hírek

Alumni

Archívum