Lyons Ösztöndíj Nyitóünnepség 2018/19

Június 20-án az ösztöndíjas diákjaink és mentoraik, valamint a Milestone kollégái és öregdiákjai gyűltek össze, hogy megünnepeljék a Lyons Ösztöndíj második évét, és az elkövetkező tanévet.

A Lyons Ösztöndíj a West London Synagogue (Nyugat-Londoni Zsinagóga) nagylelkűségének gyümölcse, amely csak tovább erősíti a WLS és a Milestone Intézet kapcsolatát és együttműködését. A nagylelkűség és a jótettek jegyében Dr Büchler Tamás, az Izraeli Kulturális Intézet program-direktora, osztotta meg a résztvevőkkel gondolatait a ‘mitzvah’ szó igaz jelentéséről.

Az esemény fényképei illetve Oláh-Grósz Ráchel, Lyons-ösztöndíjas diákunk beszámolóját az eseményről alább látható:

“A június 20-i Lyons Ösztöndíj eseményről biztosan állíthatom, hogy nagyon különleges alkalom volt! Nem csak azért, mert megkaptuk az ösztöndíjunkról szóló oklevelet, hanem az egész program hangulata miatt. Az előadó Dr Büchler Tamás volt, a soproni zsidó közösség vezetője, és aki a budapesti zsidó-életben is fontos szerepet tölt be. Vele folytattunk beszélgetést a mitzvah igazi  jelentéséről. Ezután volt arra is időnk, hogy beszélgessünk és megismerkedjünk az ottlévőkkel, amit mindenki nagyon élvezett! Nem csak egymást, az ösztöndíjasokat tudtuk megismerni, hanem azokat az embereket is, akik a Milestone-os életünket segítik és támogatják. Őszintén mondhatom, hogy egy nagyon emlékezetes esemény volt, amit az elejétől a végéig élveztünk!”

A Lyons Ösztöndíjat elnyerő diákok a 2018/19-es tanévben: Ferenczi Bálint, Odoemelam Emeka, Timar Anna, Oláh-Grósz Ráchel, Kovács Ráchel, Pálya Hanna, Bitter Hanna.

A Lyons Ösztöndíjról megtudhatsz többet ezen a linken keresztül.

 

A fényképeket Győri András készítette.

Milestone Hírek

2022. augusztus 11.

Legfrissebb hírek és cikkek Intézetükről, diákjainkról, tantestületükről, alumnikról és barátainkról. Híroldalunkon olyan érdekes anyagokat, riportokat, publicisztikákat, kommentárokat és tanulmányokat ajánlunk olvasóink figyelmébe, amelyek tükrözik közösségünk sokszínűségét. Ha tagja vagy közösségünknek és szeretnéd hallatni a hangod, vedd fel velünk a kapcsolatot: info@msinst.org

Tanulmányok és diákélet

Általános hírek

Alumni

Archívum